magazin
November 15-én rendezik meg az idei Inkubátor Program pitchfórumát, hétvégén is folytatjuk a kilenc döntős filmterv és alkotójának bemutatását.…
továbbmagazin
A mágikus színezetű, Varjúháj című családi dráma a montreáli filmfesztiválon debütált szeptemberben, most végre mi is megnézhetjük, hogyan veszi fel…
továbbhír
Varjúháj című rövidfilmjével az A-kategóriás Montreáli Filmfesztiválon versenyez Pápai Pici filmrendező. A fesztivált augusztus 23. és szeptember 3.…
továbbmagazin
Száz éve született Tolnay Klári, a hazai tévécsatornák pedig ezekban a napokban több filmmel is megemlékeznek a színésznő munkásságáról. A héten…
továbbmagazin
Készülő kisfilmeket bemutató soroztunkban most Pápai Pici Hátsó lépcső című alkotásával folytatjuk. A rendszerváltás környékén Párizsban játszódó…
továbbhír
Pápai Pici Vallomás című filmjét elismerő oklevéllel méltatták a 27. Aix-en-Provence-i Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon, Gothár Péter orosz-magyar…
továbbhír
Szeptember 18. és 24. között mexikói filmhét lesz a Művész moziban, egy magyar alkotást, Pápai Pici Quick című alkotását is beválogatták abba a 25…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMilton Waddams / Hivatali patkányok